До набору співочих партій ( інструмент Лірика )

to Home

У головному іконографічному наборі інструментів обираемо і це додає до текстового меню відповідний пункт – Вокальный текст

Вокальный тест, Лірика та Співочі паритії — сіноніми у цьому описі.

Співочі партії, яак і ноти, набираються у прошарах.Типово, Фінале встановлює перший прошарок. Якщо ноти набрані в іншому прошарку, то його треба обрати, клавіші Ctrl + цифра від 1 до 4, відповідно до номеру прошарку

Слова (склади) прив'язуються до нот і тому там, где нема нот (м.б. пауз) — там и немоливо набирати слова (склади), тому:

Набір виконують за складами розпіву, розділяя склади дефісом

Слоги прив'язуються до нот послідовно, тому, якщо потрібно аби склади (голосна складу) співалась (звучала) для декількох нот для них потрібно переміщувати курсор набору стрілками управління курсором.на клавіатурі.
У цих місцях з'явиться лінія підкреслення, що позначає відсутність слів. Про її видаленя див. у Примітках.

Гарячі клавіші

Примітки

  • Якщо перемістити курсор наботу слів по нотах праворуч де ще не біло набрано слова, то на пустих місцях Фінале вставляе лінію.
    Її видалення виконується так:
    – Обираємо на основній панелі інструментів стрілку
    – Клацаємо правою кнопкою мішки по лінії, яку треба видалити, – з'явиться вспливаюча панель.
    – На цій панелі обираємо дію "Удалить"

  • Також можливо набирати слова у два і більше рядків, коли куплети размещаються один під другим.

    У цьому випадку працює поняття Строфа у вікні "Окно текста" За для переходу до нової строфи треба вказати її новый номер у "Вікні вокального текста". І, коли курсором ми овибираємо під якою нотою буде выконуватися набір стофы, Фінале розмістить рядок набору нижче попередньої строфи. А стрілки вкажуть рівень рядка.

    Цими ж стрілками можна переміщувати рувень рядка вище чи нижче, відносто нотоносця для всієї строфи або конкретного рядка.

  • Якщо треба вставити спеціяльні символи, треба у вікні Вокального текста, у меню обрати Текст, та обати необхідну дію.